دستور پخت نان شیرینی برنجی

روش تهیه نان شیرینی برنجی
زمان آماده سازی: 
5دقیقه
زمان پخت: 
10دقیقه
مناسب برای: 
مواد لازم: 
آرد برنج : نیم کیلوگرم
پودر شکر : 200 گرم
تخم مرغ : یک عدد
گلاب : 100 گرم
کره یا روغن جامد حیوانی : 200 گرم
پودر هل : نصف قاشق چایخوری
پودر پرپین برای تزیین : یک قاشق چایخوری
طرز پخت و تهیه: 

یک عدد سفیده تخم مرغ را با همزن برقی می زنیم تا سفت و سفید شود بعد دو قاشق پودر شکر را اضافه کرده و به هم زدن ادامه می دهیم تا سفیده کش دار شود.

روغن جامد حیوانی پودر هل و بقیه پودر شکر را با همزن برقی می زنیم تا نرم و لطیف شود. سپس یک عدد زرده تخم مرغ را اضافه کرده و هم می زنیم و بعد صد گرم گلاب را اضافه کرده و با همزن دستی یا قاشق مخلوط می کنیم.

سفیده زده شده را اضافه کرده هم می زنیم و بعد آرد برنج را کم کم اضافه کرده هم می زنیم تا خمیر شیرینی آماده شود. این خمیر نسبت به خمیرهای دیگر کمی شل تر است ولی بعد از 24 ساعت سفت تر می شود.

خمیر را در یک کیسه نایلونی ریخته تا 24 ساعت بیرون از یخچال می گذاریم بماند تا آماده طبخ شود. این خمیر را تا چند روز می توان در یخچال نگهداری کرد.

یک کاغذ روغنی روی سینی فر پهن کرده و از خمیر شیرینی به اندازه یک فندق درست کرده با کمی فاصله روی کاغذ می گذاریم. روی خمیر را مدل داده و کمی پودر پرپین روی آن ها می پاشیم. سینی را در طبقه بالای فر با حرارت 140 درجه سانتی گراد (کمتر از متوسط) برای مدت 10 دقیقه قرار می دهیم. فر را خاموش کرده شیرینی ها ده دقیقه دیگر در فر بماند. بعد آن را از فر درآورده تا سرد شود.

شیرینی های سرد شده را از کاغذ جدا کرده در ظرف می چینیم تا آماده پذیرایی شود. نوش جان

Source: 
چاشنیک