دستور پخت پیتزای ماهی

زمان آماده سازی: 
15دقیقه
زمان پخت: 
20دقیقه
مناسب برای: 
مواد لازم: 
خمیر پیتزا : یک بسته
پیتزا : 500 گرم
کالباس : 250 گرم
ماهی : 250 گرم
پیاز داغ عسلی : 3 قاشق سوپخوری
پنیر پیتزا : 200 گرم
گوجه فرنگی : 500 گرم
نمک : به مقدار لازم
طرز پخت و تهیه: 

ابتدا خمیر پیتزا را به روش زیر درست می کنیم:

1. آرد و بکینگ پودر و نمک را با هم الک می کنیم. روغن و شیر را در یک فنجان اندازه گیری می ریزیم ابتدا روغن را ریخته و سپس شیر را رویش می ریزیم ولی به هم نمی زنیم شیر و روغن را یک مرتبه در مواد خشک می ریزیم و چند مرتبه با قاشق به هم می زنیم تا حالت چسبندگی پیدا کند سپس خمیر را از کاسه بیرون می آوریم و روی کاغذ روغنی قرار می دهیم و به مدت ۱۰ دقیقه خمیر را ورز می دهیم.

2. قالبی که مخصوص پیتزا می باشد و چرب نشده است حاضر می کنیم.

3. سپس خمیر را روی کاغذ به اندازه قالب با وردنه باز کرده سپس در قالب قرار داده اطراف آن را با چنگال فشار می دهیم که خوب جاگیر شود و هم به شکل قشنگی درآید با نوک چنگال وسط خمیر را چند سوراخ می کنیم.

خمیر آماده است.

سپس پیتزا را به روش زیر درست می کنیم:

1. سپس ظرف آلومینیوم گرد مناسبی را که باید کم عمق باشد چرب می کنیم و خمیر پیتزا را به قطر نیم سانتی متر و به شکل ظرف به اندازه ای که ته و دیواره ظرف را بپوشاند باز می نماییم و خمیر را داخل ظرف می اندازیم.

2. روی گوجه فرنگی ها کمی آب جوش می ریزیم و پوست گوجه فرنگی را می کنیم و تخم آن را می گیریم بعد گوشت گوجه فرنگی را خرد می کنیم. ماهی یا ژامبون اسلامی را با پیاز سرخ شده و کمی نمک مخلوط می نماییم و آن را داخل خمیر می ریزیم بعد گوجه فرنگی با سس مخصوص روی آن می ریزیم و پنیر را روی گوجه فرنگی رنده می کنیم و کمی جعفری خرد شده روی آن می پاشیم.

3. فر را با حرارت ۳۵۰ درجه فارنهایت گرم می کنیم و ظرف پیتزا را کف فر به مدت بیست دقیقه قرار می دهیم بعد ظرف را روی آخرین پنجره فر به طرف بالا می گذاریم تا در حدود یک ربع تا بیست دقیقه بماند و روی آن کمی طلایی شود.

پیتزا را با همان ظرف سر میز می بریم.

Source: 
چاشنیک