دستور پخت سمبوسه بندری

دسته:

زمان آماده سازی: 
30دقیقه
زمان پخت: 
20دقیقه
مناسب برای: 
6 نفر
مواد لازم: 
خمیر یوفکا : 10 ورق
سوسیس : 300 گرم
پیاز خرد شده : یک عدد بزرگ
سیب زمینی : دو عدد متوسط
رب گوجه فرنگی : 2 تا 3 قاشق غذاخوری
کره ذوب شده : 50 گرم
زردچوبه : یک دوم قاشق چایخوری
پودر فلفل قرمز : یک دوم قاشق چایخوری
نمک : به میزان کافی
روغن : به میزان کافی
طرز پخت و تهیه: 

1- خمیر یوفکا را از فریزر خارج کنید و بگذارید تا از حالت انجماد خارج شود. (برای استفاده از خمیر یوفکای منجمد شده بهترین راه این است که یک تا دو ساعت قبل از مصرف بسته

را از فریزر خارج کنید و در دمای محیط قرار دهید و در روی بسته با تیغ یک شکاف 3 تا 4 سانتی ایجاد کنید تا هوا به مقدار بسیار جزیی وارد بسته شود . در نظر داشته باشید که درب بسته را باز نکنید).

2- پیاز را خرد کنید و با زردچوبه و نمک در مقدار کمی روغن تفت دهید تا طلایی شود. سپس آن را از ظرف خارج و سیب زمینی را سرخ کنید .

3- پیازسرخ شده و سوسیس حلقه شده را به سیب زمینی اضافه کنید سپس رب گوجه فرنگی و فلفل قرمز را بیفزایید و مواد را به خوبی باهم تفت بدهید. سپس شعله را خاموش کنید و بگذارید

تا مواد کمی سرد شوند.

4- یک ورق از خمیر یوفکا را بردارید و سطح آن را با قلم مو به کره ذوب شده آغشته کنید. سپس خمیر را از عرض به دو نیم کنید ( باید دونوار مستطیل شکل داشته باشید ). مقداری از مواد را داخل هر نوار بریزید و آن را به صورت سمبوسه بپیچید.

5- سمبوسه های آماده را داخل فر از قبل گرم شده با دمای 180 درجه سانتی گراد به مدت 20 دقیقه قرار دهید تا خمیرها طلایی شوند و یا آنها را در روغن سرخ کنید.

Source: 
چاشنیک